Virtual Private Server

Oferujemy VPS realizowane poprzez Linux Vserver i Virtuozzo. Taki podział zasobów umożliwia korzystne i efektywnie ich wykorzystanie. Wirtualizacja oszczędza przede wszystkim miejsce w serwerowni, zużycie prądu oraz czas poświęcony na obsługę i konserwację.


Rozwiązanie Linux Vserver jest darmowe. Pozwala na podział jednej maszyny poprzez tworzenie kompletnych imitacji fizycznego serwera. Administrator takiej maszyny wirtualnej może w pełni zarządzać środowiskiem w którym pracuje i wedle własnego uznania administrować „platformą”. Klientowi rzekazywany jest dostęp do kosoli (SSH) superużytkownika root. Obecnie dla tego rozwiązania wspieramy dystrybucje: PLD Linux (Th) oraz Debian (lenny).

Jeśli zdecydujesz się na wspieraną przez DomainMaker dystrybucję Linuksa, możesz liczyć na pomoc administratora DomainMaker w przypadku ewentualnych problemów. Możliwe jest również wykupienie okresowej administracji Twoim serwerem przez DomainMaker.


Propozycja firmy ParallelsVirtuozzo jest komercyjnym rozwiązaniem podziału fizycznej maszyny na serwery wirtualne. Środowiska obsługiwane przez to rozwiązanie: CentOS, Fedora, SuSE, RHEL oraz Windows. Szczegóły można znaleźć na http://www.parallels.com/products/virtuozzo/docs/ Dla tej opcji możliwe jest wsparcie techników Parallels (dodatkowa opłata).