Verisign ogłosił kolejną podwyżkę, domeny .com podrożeją.

Za rejestrację i przedłużenie nazw z .com rejestratorzy zapłacą przynajmniej o 0,58 dolara więcej. Podwyżka cen została już ogłoszona przez Verisign i ma wejść w życie od 1 września 2022.

Jim Bidzos, podczas konferencji Earnings Call, dotyczącej wyników finansowych Verisign za czwarty kwartał 2021 roku zapowiedział wprowadzenie podwyżek cen nazw domen .com.

Od 1 września hurtowe ceny odnowień i rejestracji domen .com mają wzrosnąć o 0,58 dolara, nie ma jeszcze informacji jak to przełoży się na ceny jakie zaproponują rejestratorzy swoim kontrahentom.

Decyzja Verisign była do przewidzenia. Jest to efekt pozwolenia, jakie Verisign uzyskał w 2018 roku od NTIA (Narodowa Administracja Telekomunikacji i Informacji USA) i ICANN przy okazji przedłużenia kontraktu na zarządzanie domenami z końcówką .com

Verisign ma prawo podnosić ceny domen .com do 7% czterokrotnie w odstępie co najmniej roku, przez okres sześciu lat.

Abonenci utrzymujący po kilka, czy kilkanaście, domen .com zapewne zbytnio nie odczują podwyżek. Natomiast im większe jest portfolio nazw z tą końcówką, tym większe będzie to obciążenie finansowe dla odbiorcy.